להתלבש לראש השנה

כשהיינו קטנים, כל חג היה חגיגה. לפני כל חג לקחו אותנו לקנות בגדים חדשים והאווירה כולה הייתה אווירת התחדשות, במיוחד בראש השנה. אמנם הזמנים השתנו, אבל ראש השנה נשאר בין החגים הבודדים שעדיין מצליחים לרגש ולהזיז מיתר בלב... ואם כבר התחדשות, אז מה יותר מתאים מהצבע הלבן שמסמל ניקיון, טוהר וחגיגיות? 
עם כל הכבוד לניקיון ולטוהר, כשאני לובשת לבן, לא חולפות דקותיים עד שכתם כלשהו מתייצב בגאווה. ככה זה. אני לא זזה, לא נושמת, ולמרות הכל מצליחה בכשרון רב לגרום ללבן להתחדש בקישוטים של לכלוך. לכן, הכנתי מדריך קצר של טיפים לרגל החג הלבן, כדי שכולנו נשרוד אותו בשלום ועם חיוך על הפנים, וגם כמה רעיונות למה ללבוש לשולחן החגיגי.

  לבן לא משמין
צאו ושחררו את המיתוס הנוראי הזה! לבן לא משמין כמו ששחור לא מרזה וירוק לא מנפח בדיוק כמו שסגול לא מנמיך. לצבע אין את היכולת לגרום לך להיראות שמנה או רזה יותר. הסוד טמון בגזרה ובעובי הבד.  רוצות ליצור אשליה שאתן ארוכות וצרות יותר (= גבוהות ורזות יותר)? לבשי צבע אחד גם בחלק העליון וגם בחלק התחתון. מותר לשלב גוונים שונים מאותה משפחת צבעים, למשל: ג'ינס כחול כהה וחולצה בצבע תכלת.לבן ולבן, שחור ושחור, אדום ואדום וכו'.

משמאל לימין: ZARA, TWENTYFOURSEVEN,ICE CUBE, GOSSIP. צילום יח"צ
צהוב שיק
לא רוצה לבזבז כסף ולרכוש בגד חדש אבל החולצה הלבנה שלך הצהיבה? הבעיה עם הבדים הלבנים (לא כולם) שהם מצהיבים עם הזמן, והלבן לא נשאר לבן-לבן אלא הופך ללבן-צהוב. אז מה לעשות? תנסי להשרות את החולצה במים פושרים עם מיץ לימון או חומץ כחצי שעה, ואז כבסי את החולצה במכונת הכביסה. זה אמור לעזור. הימנעי מחמצון הבד הלבן באקונומיקה כיוון שזו גורמת ללבן להצהיב...


משמאל לימין: BLANCHE BY CLILA, הוניגמן, זארה, PIPAFASHION.CO.IL. צילום יח"צ

להשיק כוסיות
הסיכון הכי גדול בבגד לבן בשולחן החג הוא שתמיד יש את האחד במשפחה שחייב, אבל ממש חייב, לשפוך בטעות כוס יין. אצלנו במשפחה זו דודה שלי וכמו תמיד, גם אם היא יושבת בצד השני של השולחן, היין מגיע לבגדיי. אז עם השנים והניסיון אני יכולה להמליץ שכשנשפך על הבגד יין אדום- שפכו עליו יין לבן. טוב, לא ממש לשפוך. בעזרת מפית טבולה ביין לבן, הספיגו וטפחו על כתם היין האדום- זה עובד!


משמאל לימין: דורין פפרנקפורט,  ICE CUBE ,TAG WOMAN , קסארה. צילום יח"צ

רואים לך
למרות שכבר שנים אני מסבירה את העניין, עדיין אני נתקלת בתאונות עבודה במחלקת ההלבשה התחתונה, שגורמות לי לא פעם לשבץ קל. יקיריי ויקירותיי- כשלובשים בגדים לבנים, לובשים הלבשה תחתונה בצבע גוף בלבד! לא לנז'רי לבן, לא לנז'רי שחור וגם לא תחרות או חוטיני ורוד. רק בצבע גוף! ולא לשכוח, לכל אחת וצבע הגוף שלה... התאימי את הלנז'ירי לצבע גופך וכך לא יראו לך כלום..

משמאל לימין: גולברי, BLANCHE BY CLILA, למעלה- PIPAFASHION.CO.IL, למטה- ICE CUBE, TNT. צילום יחצ 
ובעיקרון, אם גם את בורכת בכישרון להכתים לבן, ביחרי בגדים בגווני בז' ושמנת. הלוק המתקבל הינו חגיגי ושמח אבל עם שמנת, אצלי לפחות, הכתמים לא ממהרים להגיע...

חג שמח ושנה מהממת!